Fotograf wnętrz – 5 rad jak go wybrać

zdjęcie pokoju z łóżkiem

Postanowione! Chcesz sprzedać swoją nieruchomość lub zaistnieć w sieci, publikując oferty wynajmu hotelu i ciekawe, angażujące posty. Aby zrealizować ten plan, musisz rozpocząć od znalezienia fotografa, który wykona zdjęcia ilustrujące ogłoszenia lub treści. Gdy wpiszesz w Google: “Fotografia wnętrz Łódź”, prawdopodobnie wyświetli się wiele wyników, których liczba może być nieco przytłaczająca. 

W tej publikacji dam Ci pięć wskazówek, które pomogą Ci wybrać fotografa wnętrz.

1. Dobre zdjęcia wrzętrz

To pierwszy element, który powinien zwrócić Twoją uwagę. Nie musisz być profesjonalnym fotografem, by ocenić zdjęcia, znajdujące się w portfolio danej osoby. Wystarczy, że zwrócisz uwagę na kilka podstawowych kwestii:

  • Ostrość. Przyjrzyj się szczegółom fotografii. Powinny być one wyraźne, a jeśli dany element jest nieostry, to powinno być to celowym i przemyślanym działaniem, a nie dziełem przypadku.
  • Kompozycja. Zwróć uwagę na to, czy zdjęcie jest dobrze skadrowane. Elementy wystroju nie powinny być ucięte.
  • Obróbka. Obróbka jest naturalnym, a nawet koniecznym elementem fotografii, jednak powinna odpowiadać Twojej estetyce. Nie powinna być zbyt przesadzona czy jaskrawa, bo może to rodzić podejrzenia, że wnętrza nie są zbyt atrakcyjne same w sobie i wymagają programu, by prezentować się dobrze.
zdjęcie pokoju hotelowego

2. Estetyczne zdjęcia wnętrz i zaangażowanie

Obejrzyj portfolio osoby, z którą chcesz podjąć współpracę. Zwróć uwagę na to, czy jej estetyka Ci odpowiada, ponieważ dla większości zainteresowanych Twoją ofertą to właśnie zdjęcia będą tym, na co zwrócą uwagę na początku. Każdy fotograf ma własny styl obróbki i pomysły na kadry. Oceń także zaangażowanie przy pierwszym kontakcie, który jest kluczowy. Fotograf powinien dokładnie poznać Twoje oczekiwania i być komunikatywny. 

zdjęcia pensjonatow

3. Cennik fotografa wnętrz

Zapewne w pierwszej chwili myślisz, że najlepiej szukać najtańszych ofert, ponieważ Twoja nieruchomość nie została jeszcze sprzedana, a wynajęcie fotografa to dodatkowy koszt. Tymczasem bardzo niska cena usługi powinna wzbudzić podejrzliwość. Legalnie prowadzona działalność ma swoje koszty stałe, a dobry sprzęt także wymaga nakładów. Warto o tym pamiętać.   

błękitne niebo nad budynkiem

4. Home staging jest ważny

Sprzedaż lub wynajem nieruchomości to duże i czasochłonne przedsięwzięcie. Począwszy od profesjonalnej wyceny, przez kontakt z zainteresowanymi, aż po finalne ustalenia i negocjacje. Postanawiasz wynająć kogoś, kto wykona zdjęcia do ofert, które umieścisz na kilku portalach. Zapewne wiesz, że przed sesją zdjęciową należy przygotować wszystkie pomieszczenia tak, by podkreślić ich zalety i zachęcić zainteresowanych do wynajmu lub zakupu. W tym celu warto zainteresować się home stagingiem. Fotograf, który jednocześnie ma zmysł estetyczny i potrafi udekorować wnętrze tak, by odpowiadało gustom zdecydowanej większości oglądających to bardzo duża zaleta. Jeśli znalazłaś kilku profesjonalistów, którzy odpowiadają Twojej estetyce, wybierz tego, który ma w ofercie home staging. 

niebieska kanapa w salonie

5. Specjalizacja fotografa wnętrz

Dobrze, aby fotograf, z którym podejmiesz współpracę, specjalizował się przede wszystkim w pracy z wnętrzami. Detale, rozmaite mankamenty i zmiany oświetlenia pomieszczeń w ciągu dnia  to elementy, które należy poznać podczas wieloletniej pracy. Jeśli ktoś specjalizuje się we wszystkim, prawdopodobnie pominie wiele niuansów, które są znane fotografom wyspecjalizowanym w zdjęciach nieruchomości. Fotograf, pracujący z hotelami czy innymi dużymi obiektami często dysponuje dronem, gdyż taki sprzęt pozwala zaprezentować otoczenie z ciekawej i nietypowej perspektywy. W przypadku fotografii portretowej będzie on zbędny. 

kanapa w białym wnętrzu

Mam nadzieję, że wskazówki zawarte w tej publikacji okażą się dla Ciebie przydatne nie tylko w przypadku fotografii hotelowej czy wnętrzarskiej, ale także wtedy, gdy będziesz poszukiwać kogoś do współpracy przy sesji biznesowej bądź podczas własnego ślubu. 

Jeśli zaś interesuje Cię sesja zdjęciowa nieruchomości na terenie Kalisza, Łodzi lub Sieradza i okolic, zapraszam do kontaktu.

Duże obiekty hotelowe i pensjonaty fotografuję w całej Polsce. Zadzwoń lub napisz do mnie, wspólnie omówimy Twoje oczekiwania i ustalimy dogodny termin. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *