5 powodów, dla których fotografie hotelu są ważniejsze, niż myślisz

zdjęcia pensjonatow

Sezon wakacyjny w pełni, a to oznacza, że wiele osób poszukuje idealnego miejsca do urlopowego wypoczynku. Duża część z nich korzysta z popularnych serwisów rezerwacyjnych, gdzie znajdują się dziesiątki ofert w podobnej lokalizacji. Przy wyborze pensjonatu lub hotelu nie kierujemy się wyłącznie opiniami. Bardzo duże znaczenie ma także pierwsze wrażenie i fotografie. W tej publikacji wskażę Ci kilka powodów, dla których warto zainwestować w dobre zdjęcia. 

Dobre zdjęcia wyróżniają ofertę

Strony umożliwiające rezerwację noclegu są pełne ciekawych ofert, które często mają bardzo zbliżoną cenę i standard. Profesjonalne zdjęcia pozwolą Ci wyróżnić się na ich tle. Niebanalne kadry, ukazanie wszystkich szczegółów i przestrzeni na pewno pomogą potencjalnemu klientowi w podjęciu decyzji. Zdecydowana większość osób jest wzrokowcami, dlatego nawet najpiękniejszy opis szumu morza, śpiewu ptaków i zachodów słońca widocznych z okien Twojego hotelu może nie wystarczyć. Najistotniejsze jest zachęcenie odbiorcy do zapoznania się z treścią.

Zdjęcie jest ważniejsze niż opinie

Według badań przeprowadzonych przez TripAdvisor, hotele z przynajmniej jednym zdjęciem notują ponad 100% więcej odsłon niż te bez fotografii. Jednak same wyświetlenia to nie wszystko. Te same statystyki wskazują, że ośrodki wypoczynkowe, które umieszczają zdjęcia w internecie, mają znacznie więcej rezerwacji niż pozostałe. Jeden z najpopularniejszych serwisów rezerwacyjnych radzi, by umieścić minimum 24 ujęcia hotelu. Co ciekawe, wszelkie statystyki stawiają znak równości pomiędzy brakiem zdjęć a nieprzemyślanymi fotografiami niskiej jakości.

Wzoruj się na najlepszych

Zabaw się w wakacyjne poszukiwania. Wybierz kilka najpopularniejszych miejsc turystycznych w Europie lub na świecie i wyszukaj najlepsze hotele, które znajdują się niedaleko. Sprawdź, jak długo trzeba czekać na nocleg w tych miejscach i z czego wynika tak duża popularność. Prawdopodobnie każde z tych miejsc, oprócz świetnych opinii i dobrego opisu, ma także mnóstwo zdjęć, zarówno wnętrza jak i otoczenia. Wniosek jest prosty – jesteśmy wzrokowcami i zaraz obok ceny, duże znaczenie mają dla nas fotografie.

Profesjonalista pracuje z wnętrzem

Tylko Ty wiesz, jak wiele wysiłku należy włożyć w aranżację przestrzeni i utrzymanie porządku w pensjonacie lub hotelu, by całość cieszyła oczy gości. Niestety, kiedy próbujesz zaprezentować swój wysiłek na zdjęciach, wnętrze nie wygląda już tak atrakcyjnie. Zamiast lasu widać jedynie zieloną plamę, a strzeliste szczyty gór nikną za prześwietlonym oknem. Nic dziwnego – różne pomieszczenia znajdują się w różnych częściach budynku, a co za tym idzie, wpada do nich określona ilość słońca. Profesjonalista wie, jak pracować ze światłem i specyficznymi cechami zabudowy. Ma także dobry sprzęt i rozległą wiedzę z zakresu obróbki, dzięki czemu otrzymujesz gotowe zdjęcia, które możesz wykorzystać natychmiast.

fotografia nieruchomości Sieradz

Nie tylko oferta

Możliwość wykorzystania zdjęć z profesjonalnej sesji nie kończy się na umieszczeniu ogłoszenia w internecie. Wszystkie kadry możesz wykorzystać do promocji w mediach społecznościowych. Świetnie sprawdzą się jako element grafiki w poście na Facebooku, a także tło dla informacji o promocyjnej cenie noclegu. Dobre kadry i pomysłowe przedstawienie detali to również doskonała baza do stworzenia konta na Instagramie, gdzie mamy zaledwie sekundę, by przykuć wzrok odbiorcy.

zdjęcia hoteli

Fotografia wnętrz i otoczenia Twojego hotelu bądź pensjonatu to nie tylko uzupełnienie oferty w niezbędne zdjęcia. To także wirtualna podróż potencjalnego klienta i obietnica wypoczynku w pięknych okolicznościach, z dogodną infrastrukturą i estetycznymi pokojami. To również inwestycja we wzrost liczby odsłon i rezerwacji. Dzięki ujęciom z drona zaprezentujesz także całe otoczenie Twojego pensjonatu, dzięki czemu odbiorca zapozna się ze wszystkimi zaletami tego, co oferujesz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *