Home Staging — rozwiązanie dla każdego?

zielona kanapa we wnętrzu

Czy ludzie sprzedawali nieruchomości, umieszczając w ogłoszeniach same opisy? Tak! Czy ktokolwiek kupił mieszkanie, które było sfotografowane starym telefonem komórkowym? Zapewne tak. Podobnie jak dom, który w chwili prezentacji można było określić jako (nie)kontrolowany chaos. Skoro tak, to czy home staging jest naprawdę potrzebny? Dla kogo będzie przydatny? Dla każdego! W tej publikacji wskażę Ci, dlaczego warto zainwestować w profesjonalne przygotowanie nieruchomości do sprzedaży. Poznaj pięć zalet współpracy z profesjonalistą w tej dziedzinie. 

dekoracja stolika

Nie jesteś obiektywny

Jeśli spędzasz kilka lub kilkanaście lat w jednej przestrzeni, przyzwyczajasz się do każdego kąta. Lubisz swoją małą kuchnię, wąską łazienkę i wysłużoną kanapę w salonie. Pamiętaj, że osoba z zewnątrz ogląda Twoje wnętrza bez wspomnień i emocji, dlatego warto zatrudnić profesjonalistę w tej materii. Dzięki obiektywnemu spojrzeniu na otoczenie, zaaranżuje przestrzeń zgodnie z aktualnymi trendami i podkreśli mocne strony Twojej nieruchomości, a jednocześnie przesunie mankamenty na dalszy plan. Jako osoba bezpośrednio zaangażowana w proces sprzedaży, możesz ominąć wiele istotnych kwestii, które w kilka chwil rzucą się w oczy potencjalnemu nabywcy. Profesjonalista przygotuje pomieszczenia w sposób, który podoba się większości osób. 

Wizualizacja dla kupującego

Z pozoru kupujemy wyłącznie nieruchomość, jednak za taką transakcją kryje się znacznie więcej. To także kupno marzeń, przyszłych chwil z bliskimi i wspomnień, które będą kryły się w tych czterech kątach. Dzięki kompozycji, która jest estetyczna i neutralna, ułatwiasz nabywcy zwizualizowanie siebie w Twoim obecnym domu lub mieszkaniu. Obecność rodzinnych fotografii, magnesów i rozmaitych pamiątek skutecznie zablokuje wyobraźnię osoby, która rozważa zakup nieruchomości. Gdy specjalista przygotuje wnętrze do zdjęć i oglądania, potencjalny nabywca zobaczy, jak dana przestrzeń może wyglądać po zaaranżowaniu, dzięki czemu łatwiej wyobrazi sobie możliwości wprowadzenia własnych zmian. W przypadku pustych ścian będzie to znacznie trudniejsze.

zdjęcie koca na krześle

Pierwsze wrażenie

Zapach, który unosi się w domu, wygląd reprezentacyjnego pomieszczenia, a także specjalnie dobrane dodatki to podstawa dobrego pierwszego wrażenia. Jednak dobre przygotowanie domu lub mieszkania to nie tylko depersonalizacja wnętrz i sprzątanie. To także dbałość o każdy szczegół, od podjazdu do domu lub przedpokoju mieszkania, aż po kotłownię lub niewielką spiżarnię. Jeśli na pierwszym planie pojawią się mankamenty i słabe punkty wnętrza, nabywca zacznie od negocjowania ceny, a tego zapewne nie chcesz.

Oszczędność czasu

Jeśli chcesz po prostu sprzedać swoje mieszkanie i nie masz czasu na śledzenie tego, co aktualnie podoba się kupującym, zatrudnienie osoby, która zaaranżuje przestrzeń to oszczędność czasu, który możesz poświęcić na inne aktywności. Dzięki takiej współpracy możesz spać spokojnie, mając pewność, że Twój dom sprzeda się za najlepszą możliwą cenę. Praca z przestrzenią, dobór akcesoriów i profesjonalne fotografie zapewnią Ci przewagę konkurencyjną nad innymi podobnymi nieruchomościami. Home staging to także duża zaleta dla nabywcy – przestrzeń przygotowana w przemyślany sposób, nadaje się do zamieszkania od razu. 

wazon ze sztucznymi kwiatami

Łatwiejsze promowanie

Samo przemyślenie i przygotowanie oferty sprzedaży to nie wszystko. Równie ważne jest jej promowanie w sieci. Dziś kupujący szukają nieruchomości przede wszystkim w internecie. Mnogość ofert sprawia, że wyróżnienie się jest obecnie koniecznością. Wystarczy chwila na jednym ze znanych portali z ogłoszeniami, by zauważyć, które ogłoszenia przyciągają wzrok. Mieszkania oraz domy po home stagingu i z profesjonalną sesją zdjęciową mają najwięcej odsłon. Nic dziwnego – większość z nas jest wzrokowcami.

 

Koszt przygotowania wnętrz do zdjęć i prezentacji potencjalnemu kupcowi stanowi zaledwie ułamek wartości nieruchomości. To, co możesz zyskać, współpracując z profesjonalistą, jest warte znacznie więcej. Nawet jeśli kierujesz się czystą matematyką, szybko zauważysz, że dzięki home stagingowi, zyskasz od kilku do kilkunastu procent więcej niż w przypadku zaprezentowania zainteresowanym wnętrza bez uprzedniego przygotowania

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *