Ludzie kupują oczami, czyli przygotuj nieruchomość do zdjęć.

sypialnia w mieszkaniu

Przekornie mogłabym zapytać „dlaczego warto przygotować nieruchomość do zdjęć?” i odpowiedzieć „bo ludzie kupują oczami.”

Dlaczego warto zadbać o przygotowanie nieruchomości?

Jeżeli twoim celem jest sprzedaż lub wynajem nieruchomości, musisz zadbać o to, by prezentowała się ona jak najatrakcyjniej dla kupującego. Dobre zdjęcia to ogromna szansa, aby zwiększyć prawdopodobieństwo transakcji.
O tym, dlaczego warto zatrudnić fotografa wnętrz, przeczytasz tutaj.
Jednak nie da się zrobić dobrych zdjęć, jeżeli nie przygotujesz swojego domu lub mieszkania. Żaden fotograf nie usunie bałaganu w Photoshopie. Dlatego wcześniej to ty, musisz wykonać część pracy lub poprosić o pomoc home stagera.

Fotografie zostaną udostępnione w internecie, każdy oglądający będzie niejako gościem w Twoim domu. Zastanów się, jak przygotowujesz mieszkanie, kiedy spodziewasz się odwiedzin znajomych?

Poniżej znajdziesz wskazówki, o czym powinieneś pamiętać i o co zadbać nie tylko w czasie sesji zdjęciowej, ale również później, w czasie prezentacji.

Nie dopuść do tego, aby nieruchomość na zdjęciach prezentowała się pięknie, a później w czasie wizyty klientów, całkiem zwyczajnie. Nie zawiedź oglądających. Tylko połączenie tych dwój aspektów zapewni ci sukces i pozwoli na szybszą sprzedaż lub wynajem.

Jak przygotować nieruchomość do zdjęć?

 1. Posprzątaj.
  Niby wydaje się to oczywiste, jednak przeglądając oferty w internecie nie trudno zauważyć, że wiele osób pomija ten podstawowy punkt. Odkurz, umyj podłogi, pościel łóżka, możesz użyć jednolitych narzut i poduszek ozdobnych, popraw zasłony, firanki. Poukładaj książki na półkach.

 2. Prywatne rzeczy.
  Pochowaj ramki ze zdjęciami rodzinnymi, pamiątki, magnesy i notatki z lodówki. Odpersonalizuj wnętrze.

 3. Zwierzęta domowe.
  Usuń z pola widzenia miski, gryzaki, klatki dla pupili. A same zwierzęta wynieś w bezpieczne miejsce.

 4. Lustrzane powierzchnie.
  Umyj okna, lustra, blaty, płytę indukcyjną. Wszystkie powierzchnie powinny błyszczeć.

 5. Łazienka
  Schowaj kosmetyki, chemię gospodarczą, szczoteczki, różnokolorowe ręczniki niepasujące do wnętrza, dziecięce zabawki. Umyj armaturę, kabinę i oczywiście lustro. Schowaj zapasowy papier toaletowy. Możesz pozostawić zestaw domowego spa, ewentualnie jeden miękki ręcznik w stonowanym kolorze.

 6. Kuchnia
  Blaty powinny być czyste, słoiki, garnki, pojemniki pochowane do szafek. Możesz zostawić świeże zioła, owoce w soczystych kolorach, ewentualnie eleganckie akcesoria kuchenne.

 7. Zbędne rzeczy
  Nie pozostawiaj na wierzchu odkurzacza, szczotki do zamiatania, kabli, ubrań. Wszystko w domu musi mieć swoje miejsce. Buty, płaszcze i kurtki schowaj do szafy.

 8. Usuń usterki
  Wymień niedziałające żarówki, naderwane zasłony, pęknięte szkła, urwane drzwiczki od szafek.

 9. Ogród i otoczenie
  Trawa powinna być skoszona, a jeśli jest lato, odpowiednio podlana, by wyglądała atrakcyjnie. Zgrab liście i uprzątnij akcesoria ogrodowe.

 10. Balkon i taras
  Zaaranżuj tę przestrzeń – tak, by stworzyć oazę spokoju i strefę relaksu po dniu spędzonym w pracy. To bardzo ważne części dla potencjalnych klientów.

 11. Zadbaj o ozdoby.
  Kup świeże kwiaty i ustaw w wazonach. Zieleń w doniczkach zawsze poprawia wizerunek wnętrza.

Ludzie kupują oczami, dlatego tak bardzo przemawia do nich porządek, przestrzeń i ład. Chcą wierzyć, że gdy kupią nowy dom lub mieszkanie, problemy, które mają w tej chwili, przestaną istnieć. Marzą, że w nowym domu będzie porządek, dziecięce pokoje zawsze będą schludne, a łazienka błyszcząca. Pozwól im sobie to wyobrazić.

Zdjęcia to reklama twojej nieruchomości. Przygotuj odpowiednio swoją nieruchomość do zdjęć. Nieład w pokoju córki czy syna, brudne naczynia w zlewie i sterta prania to zapewne coś, co mają na co dzień. Z pewnością, jak każdy, chcą od tego uciec. Dlatego musisz pokazać, że w Twoim domu da się inaczej.

Powodzenia!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *