3 powody, dla których powinieneś zatrudnić fotografa wnętrz

zdjęcie pokoju hotelowego

Dzięki wzrostowi popularności portali, służących do sprzedaży i wynajmu nieruchomości, dotarcie do potencjalnych klientów wydaje się prostsze niż przed laty. Wystarczy opisać zalety mieszkania czy hotelu, udogodnienia dla kupującego oraz zamieścić cenę i kilka zdjęć. Te ostatnie może dziś wykonać każdy z nas. Smartfony są wyposażone w coraz lepsze aparaty, których możemy użyć w każdej chwili. Mimo to zatrudnienie fotografa wnętrz daje znacznie więcej korzyści, niż wykonanie zdjęć samodzielnie. W tej publikacji wskażę Ci powody, dla których warto skorzystać z usług profesjonalisty.

3 powody, dla których warto zatrudnić fotografa wnętrz

Wyróżniasz się na tle innych ofert

Wystarczy odwiedzić dowolny portal z ofertami sprzedaży, by spostrzec, że te, które są opatrzone profesjonalnymi fotografiami, mają więcej odsłon. W świecie mediów społecznościowych i mnogości informacji masz jedynie kilka sekund, by przykuć wzrok potencjalnego nabywcy. To właśnie pierwsze wrażenie sprawia, że oglądający chce zapoznać się z całą treścią. Dzięki dobrze wykonanym zdjęciom twoja oferta będzie widoczna w gąszczu wielu identycznych ogłoszeń. Ładne i miłe dla oka fotografie są podstawą przy ich tworzeniu.

Najlepszym tego potwierdzeniem są badania, przeprowadzone przez profesorów z Old Dominion University. Naukowcy wskazali, że ponad 95% osób, poszukujących nieruchomości, zwraca uwagę na zdjęcia, zanim zweryfikuje metraż mieszkania, liczbę pokoi czy ich rozmieszczenie. Nieciekawe fotografie sprawiają, że oglądający nie klikają w ogłoszenie tak często jak w przypadku ujęć, wykonanych przez profesjonalistę. 

Wraz z fotografiami, kupujesz doświadczenie

Współpracując z profesjonalistą, zyskujesz znacznie więcej niż świetne jakościowo zdjęcia. Osoba, która zajmuje się fotografią wnętrz, wie, jak wydobyć z nieruchomości to, co najlepsze. Podpowie ci, jak przygotować mieszkanie do sesji, jak dobrać dodatki i co warto usunąć z kadru. Dzięki temu zaprezentujesz swój dom czy mieszkanie w najlepszej odsłonie.
Warto pamiętać, że zdjęcie to nie tylko dobry i drogi sprzęt. To także umiejętność kadrowania, pracy ze światłem oraz ze wszystkimi zaletami, ale i wadami pomieszczeń. Zatrudniając fotografa wnętrz, kupujesz przede wszystkim wieloletnie doświadczenie, które jednoznacznie przełoży się powodzenie całego procesu.

To inwestycja, która zawsze się zwraca

Współpraca ze specjalistą to najlepiej zainwestowane pieniądze podczas przygotowania mieszkania do umieszczenia na dedykowanych portalach. Z mojego doświadczenia wynika, że odpowiednio zaprezentowane nieruchomości nie tylko zyskują więcej wyświetleń, ale także osiągają znacznie wyższą cenę sprzedaży. Ponadto znajdują nabywcę znacznie szybciej niż te, które zawierają amatorskie fotografie. Czas to bardzo istotny czynnik, ponieważ z każdą nową ofertą, te dodane wcześniej, przemieszczają się na dalsze strony serwisu.

Konkurencja na rynku nieruchomości jest dziś bardzo duża. Aby się wyróżnić, nie trzeba zaniżać ceny domu bądź mieszkania. Wystarczy postawić na profesjonalną fotografię nieruchomości i współpracę ze specjalistą w tej materii. Nie bez powodu mówi się, że czasem jedno zdjęcie wyraża więcej niż tysiąc słów. Warto o tym pamiętać, zwłaszcza że okazja na zrobienie pierwszego wrażenia zdarza się tylko raz.

Jeśli zależy ci na ukazaniu tego, co najpiękniejsze w twojej nieruchomości, dużej liczbie odsłon i szybkiej sprzedaży, zapraszam do kontaktu. 

O tym jak przygotować nieruchomość do zdjęć, przeczytasz tutaj.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *