Jak zrobić zdjęcia mieszkania na wynajem?

zdjęcie kawalerki na wynajem

Fotografowanie mieszkania na wynajem to bardzo ważne zadanie, ponieważ zdjęcia mogą znacząco wpłynąć na decyzję potencjalnych najemców o wynajęciu mieszkania.

Ostatnie lata to czas ogromnych zmian w naszym postrzeganiu świata. Żyjemy w pośpiechu, scrollując tablice na Facebooku czy Instagramie, oglądamy wyidealizowany świat na pięknych obrazkach. Porównujemy to, co widzimy w Internecie do naszego życia. 

Dlatego, gdy szukamy eleganckich butów, miejsca na wakacje, czy mieszkania na wynajem, kierujemy się tym co widzą nasze oczy. Jesteśmy coraz bardziej wymagający i wybredni. I chociaż wiemy, że to tylko obrazki, trudno nam polemizować z emocjami, jakie wywołują w nas piękne i estetyczne zdjęcia. 

Takie zasady kierują większością z nas. Czy tego chcemy, czy nie. Dlatego warto wykorzystać to przy wynajmie mieszkania i zrobić lepsze zdjęcia na portale ogłoszeniowe. 

Ile zdjęć mieszkania na wynajem zrobić?

Zacznę od tego, że na zdjęciach powinieneś pokazać jak najwięcej, dzięki temu oglądający już na początku będzie mógł określić czy jest tym mieszkaniem zainteresowany. Warto każde pomieszczenie sfotografować z różnych kątów, tak aby każdy element został ujęty na zdjęciach. 

Pamiętaj jednak, że najczęściej na portale ogłoszeniowe można wgrać ok 8-10 zdjęć. Dlatego wybierz te najlepsze, które skupiają się na zaletach wnętrza. Jednak nie ukrywaj poważnych wad i mankamentów. W czasie prezentacji i tak oglądający mieszkanie zobaczy to, co zataiłeś, a to spowoduje nieprzyjemną atmosferę.

Jak przygotować mieszkanie do zdjęć?

Wspomnę również, że mieszkanie na wynajem powinno zostać odpowiednio sprzątnięte i przygotowane.  W żadnym wypadku nie zostawiaj w nim rzeczy osobistych swoich lub poprzednich najemców. Najlepiej, gdy pozostaną w nim meble i inne elementy, które docelowo zostaną udostępnione nowym lokatorom wraz z mieszkaniem. Zadbaj o porządek, zminimalizuj ilość drobnych rzeczy, które stoją na wierzchu. Pozostaw tylko estetyczne dekoracje, które ocieplą i umilą wnętrze na zdjęciach. (Więcej o tym, napiszę dalej.)

To sprawi, że zdjęcia mieszkania na wynajem będą oddawały faktyczny stan nieruchomości i nie będą wprowadzały w błąd potencjalnych klientów przeglądających ogłoszenia. 

W jakim świetle robić zdjęcia mieszkania?

Najlepszą porą na robienie zdjęć lokalu na wynajem jest oczywiście dzień. Unikaj jednak ostrego słońca wpadającego do środka. Wtedy kontrast pomiędzy oświetlonymi elementami a tymi pozostającymi w cieniu jest duży i zdjęcie miejscami będzie przepalone, a miejscami zbyt ciemne. W takich sytuacjach najlepiej składać zdjęcie z kilku zrobionych w różnych ekspozycjach, ale to już temat na inny wpis.

Raczej powinieneś unikać zapalania dodatkowego oświetlenia, ponieważ generuje to problemy z balansem bieli. Ponadto źródła światła w kadrze często wyglądają jak białe przepalone plamy. 

dekoracje mieszkania na wynajem

Jak zrobić lepsze zdjęcia mieszkania na wynajem?

Jeżeli zastosujesz się do powyższych rad, Twoje zdjęcia będą dobre. Jednak, aby dodać im klimatu i magii, warto zadbać o dodatki. Bardzo dobrze spisują się kwiaty, cięte w bukietach, ale też doniczkowe. Świeczki, suszone trawy, ciekawe grafiki. Czasami wystarczy kilka książek ułożonych na szafce nocnej czy regale. Świeże zioła i owoce na blacie w kuchni. 

To wszystko sprawia, że wnętrze nabiera życia, zdjęcia wyróżniają ofertę na portalu ogłoszeniowym. A pamiętaj, że tak, jak przesuwamy tablicę na portalach społecznościowych, tak klienci przewijają ogłoszenia na gratce czy otodom. Aby ich zatrzymać i zachęcić, musisz zrobić zdjęcia mieszkania na wynajem z odrobiną starań. Tylko takie działanie sprawi, że będziesz miał szansę na szybsze znalezienie najemcy bez obniżania ceny.

Jeżeli masz jakieś dodatkowe pytania, zachęcam do zostawienia komentarza.

Powodzenia! 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *